عَنْ جَابِرٍ رَضيَ اللهُ عنهُ عَنِ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ:
«مَنْ قَالَ: سُبْحَانَ اللهِ العَظِيمِ وَبِحَمْدِهِ، غُرِسَتْ لَهُ نَخْلَةٌ فِي الجَنَّةِ».
[صحيح] - [رواه الترمذي] - [سنن الترمذي: 3464]
المزيــد ...
Од Џабира, радијаллаху анху, преноси се од Посланика, алејхисселам, да је рекао:
„Ко каже: ‘Субханаллахил-азим ве би-хамдихи (Слава Аллаху Узвишеном и хвала Му), посађена му је палма у Рају.’“
[صحيح] - [رواه الترمذي] - [سنن الترمذي - 3464]
Аллахов Посланик, алејхисселам, је рекао да онај ко изговори: „Субханаллах“ Узвишн је Аллах - што значи да су чисти од сваке мањкавости: Његово Узвишено Биће, Његова својства и Његова дела,
- и каже „ве би-хамдихи“ - Њему припада сва хвала - што значи описивање Аллаха свим савршеним особинама,
биће му посађена палма у Рају.