عَن أَبي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ:
«مَنْ قَالَ: رَضِيتُ بِاللَّهِ رَبًّا، وَبِالْإِسْلَامِ دِينًا، وَبِمُحَمَّدٍ رَسُولًا، وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّةُ».
[صحيح] - [رواه أبو داود] - [سنن أبي داود: 1529]
المزيــد ...
Од Ебу Сеида ел-Худрија, радијаллаху анху, преноси се да је Посланик, саллаллаху алејхи ве селлем, рекао:
„Ко каже: ‘Задовољан сам Аллахом као Господаром, исламом као вером и Мухамедом као Послаником’, обавезан му је Рај.“
[صحيح] - [رواه أبو داود] - [سنن أبي داود - 1529]
Посланик, алејхисселам, обавестио је да свако ко каже: „Задовољан сам Аллахом као Господаром,“ тј. Аллахом као својим божанством, одгајатељем, власником и управитељем, „и исламом као вером“ тј. са свим његовим прописима, наредбама и забранама, „и Мухамедом као Послаником“ тј. са свим оним што је Веровесник донео и пренео до нас — за њега је Рај обавезан.