عَنْ عَائِشَةَ أُمِّ المؤْمنينَ رَضيَ اللهُ عنها قَالَت:
كَانَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ إِذَا أَتَى الْمَرِيضَ يَدْعُو لَهُ قَالَ: «أَذْهِبِ الْبَاسَ، رَبَّ النَّاسِ، وَاشْفِ أَنْتَ الشَّافِي، لَا شِفَاءَ إِلَّا شِفَاؤُكَ، شِفَاءً لَا يُغَادِرُ سَقَمًا».
[صحيح] - [متفق عليه] - [صحيح مسلم: 2191]
المزيــد ...
Аиша, радијаллаху 'анха, казује:
„Када би Аллахов Посланик, алејхисселам, дошао болеснику да се моли за њега, рекао би:
Езхибил-бе'с раббен-нас, ве-шфи ентеш-шафи, ла шифа'е илла шифа'ук, шифа'ен ла југадиру секама.
‘Уклони бол, Господару људи, и исцели, Ти си Исцелитељ. Нема излечења осим Твог излечења, излечења које не оставља болест.’“
[صحيح] - [متفق عليه] - [صحيح مسلم - 2191]
Када би Посланик, алејхисселам, посетио болесника, молио би се за њега и рекао: Аллаху, отклони и удаљи болест и њену тежину, Господару људи, Ти си њихов Створитељ и Одржаватељ, и исцели овог болесника, јер само Ти, слављен и узвишен, си прави Исцелитељ, нема исцељења које је потпуно осим оног које долази од Тебе, а које не оставља ни трага од болести.